Psikolog Sena Yurtlu

Biyografi

Psikolog Sena Yurtlu, Samsun’da doğdu. Lise eğitimini Samsun Bahçeşehir Kolejinde tamamladı. Üsküdar Üniversitesi Psikoloji İngilizce bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu.

Üsküdar Üniversitesi eğitimi esnasında Uzm. Dr. Cenk Varlık ve Uzm. Kl. Psk. Ahmet Ali Sunay ile stajını tamamladı. Üsküdar Üniversitesi NP Feneryolu Tıp Merkezinde gönüllü olarak danışanlar gördü.

Daha sonrasında Prof. Dr. Sinan Canan’ın nöropazarlama laboratuvarında çeşitli deneyler üzerinde çalıştı. Psikolog Zehra Bekki’nin yanında vaka çalışmalarına dahil oldu.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’nun vermiş olduğu ileri düzey BDT eğitimini toplam 86 saatte tamamladı.

İstanbul Üniversitesi’nin sunmuş olduğu ‘’Sanat Terapisi Eğitimini’’ tamamladı.

Üsküdar Üniversitesinde Cinsel Terapi eğitimini 112 saatte tamamlamıştır.

Üsküdar Üniversitesinde 450 saatlik ( 300 saat teorik- 120 saat uygulama- 30 saat süpervizyon) ‘’Aile Danışmanlığı Eğitimi’’ alarak Samsun’daki ofisinde aile danışmanlığı alanında çalışmaya başladı.

Psikolog Sena Yurtlu, Davranış Bilimleri Enstitüsünden ”EMDR’’ (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimini almıştır. Aktif olarak süpervizyon eğitimlerine devam etmektedir.

Aktif olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesinde ‘’Evlilik ve Aile Danışmanlığı’’ üzerine yüksek lisansını yaparak kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Danışmanlık faaliyetlerinin ve uzmanlık alanının merkezinde yetişkin bireyler, çift terapisi, evlilik terapisi bulunmaktadır.

Ayrıca, panik bozukluk, agorafobi, sosyal kaygı, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif-kompulsif bozukluk, yaygın kaygı bozukluğu ve depresyon, yeme bozuklukları, iletişim sorunları, sınav kaygısı gibi günümüzde birçok bireyde görülen sıkıntılarla ilgili terapi uygulamaktadır.

Başa dön tuşu

Hemen İletişime Geçin

Aklınıza takılan herhangi bir soru, ya da hizmet almak için hemen bizimle iletişime geçin!